IX FESTIWAL AWU-24.XI.2018r. ACK UMCS Chatka Żaka. Inkubator medialno-artystyczny.

IX FESTIWAL AWU-24.XI.2018r. ACK UMCS Chatka Żaka. Inkubator medialno-artystyczny.

[:pl]IX FESTIWAL AWU-24.XI.2018r.
ACK UMCS Chatka Żaka. Inkubator medialno-artystyczny.
MAŁA SALA WIDOWISKOWA. g.18:30 Wstęp Wolny!

1.Koncerty:
-Młode Djembe
-Sekta Denta

2.Wernisaż wystawy komiksu –Grzegorz Nowicki

3.Pokaz umiejętności Warsztatów Bębniarskich -Zaawansowanych

Start g.18:30
1.Pokaz bębniarski
2.Wystawa 18:40
3.Koncerty 19:00

-Młode Djembe 19:10-20:00
-Sekta Denta 20:00-21:00

MŁODE DJEMBE

„MŁODE DJEMBE”. powstało w 2007 roku w wyniku warsztatów Agnieszki Kołczewskiej. Jest to grupa adeptów sztuki gry na bębnach i instrumentach perkusyjnych, których łączy pasja do muzyki perkusyjnej, rytmu i mistycznej magii bębnów. Młode Djembe powstała w 2007 roku w kwietniu w wyniku warsztatów bębniarskich Agnieszki Kołczewskiej (muzyk, perkusjonistka, agabum.pl).Zespół gra różnorodne rytmy: afrykańskie, azjatyckie, kubańskie, używając różnego rodzaju bębnów, głównie djembe, conga, darabuka, bongosy a także instrumentów perkusyjnych marakasy, quiro, cabaza, barcheimsy, talerze perkusyjne, cow-bell, vibra-slap, trójkąt, gwizdek afrykański. Podczas wykonywania utworów rytmicznych włączany jest śpiew – głównie obrzędowe piosenki afrykańskie. Instrumentem przewodnim zespołu jest bęben afrykański DJEMBE (czyt. „Dżembe”, od którego pochodzi nazwa zespołu). Grupa inspiruje się perkusyjno – bębniarską muzyką afrykańską, azjatycką, kubańską, brazylijską ale również nie stroni od muzyki rockowej, jazzowej, reggae czy folku. (Armando Peraza, Alex Aqunia, Nippy Noya, Dudu Tutzi, Guema, Zaka, Salif Keita, Zakir Hussein, Trilok Gurtu, to tylko niektórzy wielcy muzycy dający nam inspiracje).Muzycy grający w Młode Djembe mają wiele inspiracji, pomysłów, pasji i determinacji twórczej. Starają się aranżować utwory we własny, twórczy sposób. Młode Djembe upowszechnia kulturę gry na bębnach i instrumentach perkusyjnych świata, pokazuje , że gra na bębnach i instrumentach perkusyjnych jest sztuką a zarazem może być niesamowitą formą muzykoterapii, zabawy i edukacji.

Zespół zagrał już wiele znaczących koncertów w Lublinie, m.in. koncert podczas dyskusji filozoficznej UMCS „Kto jest wolny…”, koncert na rzecz ekologii „Posprzątajmy Lublin”, koncert podczas konkursu promujący Lublin jako miasto wielu uczelni, najciekawsze miejsce na Studia Wyższe, koncert podczas głównego dnia XVIII Ogólnopolskiego Festiwalu Folkowego „Mikołajki Folkowe” – Lublin 2008, koncerty podczas Nocy Kultury w Lublinie 2009 – „Noc Z Afryką” 2009r, koncert na konferencji Koła Naukowego Studentów Muzyki Wydziału Artystycznego UMCS – „Wielokulturowość w Polsce – muzyka, zwyczaje, perspektywy”, koncerty podczas „Dni Otwartych UMCS 2010”, „3,2,1… Chatka Żaka” 2010, koncert klubowy w CAX MAFE w kwietniu 2011r, „Majówka w Zawieprzycach” 2011, koncert otwierający wystawę Batików i Tanga-Tanga Fundacji na rzecz pomocy Afryce „Benu” w czerwcu 2011r, koncerty towarzyszące wystawom i happeningom lubelskim, koncerty w Hospicjum i Dziecięcym Szpitalu Onkologicznym w Lublinie w marcu 2012 rokui wiele wiele innych (www.mlodedjembe.pl).

W 2011 zespół nagrał płytę DEMO/RYTMY na której zamieszczone zostały 8 utworów rytmicznych inspirowanych rytmami afrykańskimi, kubańskimi, polinezyjskimi, polskimi czy azjatyckimi we własnej aranżacji i kompozycji okraszone śpiewem. W lipcu 2018 roku nagraliśmy naszą drugą płyte „NA SETKĘ” , która już niebawem się ukarze.
Zespół jest również współorganizatorem Festiwalu Artystycznych Warsztatów Umiejętności, którego już VIII edycji odbyło się (od 2010 r do 2017r.w listopadzie) w Akademickim Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka” w Lublinie.

Obecny skład zespołu: AGNIESZKA KOŁCZEWSKA- Lider (od zawsze) KATARZYNA DOBOSZ (od 2007 r.)KATARZYNA DENIS (od 2007r.)JAKUBDOBOSZ (od 2008 r.)MARCIN DOROŻUK (od 2014r.)PAWEŁ FAMIELEC (od 2014r.)ADAM KOBUS (od 2009r.)TOMASZ SZCZYGIEŁ(od 2008r.).Gościnnie grywa z nami na gitarze basowej PIOTR KLIMECKI.

Grali z nami: Katarzyna Andrzejewska, Jakub Banach, Ewa Dąbal, Anna Kur –Rydz, Sylwia Lipian, Katarzyna Marszałek, Magdalena Młodożeńca, Anna Witkowska, Katarzyna Woźniak, Janusz Woźniak, Jan Tuszewski.

www.mlodedjembe.pl
Menado zespołu: Agnieszka Kołczewska :Tel.+48 602 266 695

 

Sekta Denta – jedyna w swoim rodzaju jazz metalowa orkiestra zawierająca w składzie klasyczne power trio, specjalistę od elektroniki oraz rozbudowaną sekcję dętą.

Nazwa grupy odnosi się do Harveya „Twoface’a” Denta, cynicznego prokuratora Gotham City, który jako były przyjaciel, a następnie arcywróg Batmana toczy nieustanną walkę wewnętrzną pomiędzy spokojną i uporządkowaną częścią swojej osobowości a szalonym, energicznym i nieprzewidywalnym alter ego. Podobny dylemat jest istotą twórczości Sekty, która swobodnie żongluje skrajnie różnymi gatunkami muzycznymi wypracowując własną spójną i niepowtarzalną stylistykę.
Grupa, mocno osadzona w progresywnym rock’u i metalu spod znaku takich zespołów jak King Crimson, Tool czy The Mars Volta, w swoich wielowątkowych kompozycjach łączy malownicze tematy inspirowane brzmieniem m.in. Cinematic Orchestr’y ze swobodną jazz’ową improwizacją przypominającą elektryczny etap twórczości Milesa Davisa.
Wykorzystując szeroką gamę inspiracji oraz post-rockową ekspresję, Sekta kreuje muzyczne pejzaże i wciąga słuchacza w emocjonującą opowieść.
Tak jak w przypadku Harveya Denta, w tym szaleństwie jest metoda, a charakterystyczne brzmienie Sekty Dentej nie daje się pomylić z żadnym innym.
W 2014 grupa wydała jako kwartet debiutancką płytę długogrającą, która nagrana została w Electric Eye Studio w Szubinie pod Bydgoszczą. W utworze singlowym wokalnie udzielił się Jacek „Budyń” Szymkiewicz z zespołu Pogodno. Produkcją, miksem i masteringiem zajął się Kuba Kapsa (Contemporary Noise Sextet, Something Like Elvis, Kuba Kapsa Ensemble).

Drugi album – Mars Zero EP – grupa wydała już jako orkiestra licząca w składzie 8 osób w lutym 2017 r. Za mastering odpowiadał Marcin Cichy ( Skalpel).
W latach 2012 i 2013 zespół brał udział w Międzynarodowym Festiwalu Jazz Bez. W 2014 r. Sekta Denta zdobyła tytuł laureata Festiwalu FAMA w Świnoujściu. W maju 2016 r. zespół reprezentował Lublin podczas tygodnia miast partnerskich Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Sekta zagrała m.in. : Skład Butelek, Jazzarium- Warszawa, Muzyczne Inhalacje- Olsztyn, Lapidarium- Sandomierz, Noc Kultury- Lublin.

// Tadeusz Cieślak – saksofon altowy
// Piotr Maupa Gołębiowski – saksofon tenorowy
// Lidia Szpulka – flet poprzeczny, klarnet basowy, wokal
// Marcin Kabat Kowalczuk – puzon, tuba
// Łukasz Prokop – gitara elektryczna
// Michał Wally Walas – gitara basowa
// Wojtek Tryksza – gitara elektryczna, elektronika
// Daniel Furtak – perkusja